Skip links

Kwietniowe przygody w szkole przy ul. Błękitnej

Wraz z nadejściem wiosny, nasza szkoła rozkwitła pełnią życia i kreatywności. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu fascynujących zajęciach, które nie tylko rozwijały ich umiejętności, ale także pobudzały wyobraźnię i ciekawość świata.

Uczniowie klas 6a, 7a, 7A oraz 8a mieli okazję wybrać się do Żywca na wyjątkowe przedstawienie teatralne – musical inspirowany „Zemstą” Aleksandra Fredry, wystawiony przez Teatr Muzyczny Forte. Choć komedia ta jest lekturą szkolną, uczniowie byli zachwyceni nietuzinkowym ujęciem ciętych ripost, komizmu i zwrotów akcji. Mieli możliwość podziwiać przepiękne kostiumy, magiczną scenografię oraz wybitną grę aktorską. Było to ich pierwsze, świadome spotkanie z musicalem, ale już wiedzą, że na pewno nie ostatnie. 

Świat wyobraźni ożył w naszej szkole

„Witajcie w naszej bajce” – tak można byłoby określić atmosferę, jaka panowała w naszej szkole, gdy po korytarzach przechadzali się bohaterowie z różnych książek, bajek, baśni i lektur. Uczniowie z klas 4a, 5b, 6a, 6A, 7a, 8a wcielili się w postaci takie jak Mały Książę, Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza, Gandalf, Harry Potter i wiele innych. Dzięki temu mogliśmy przenieść się do świata wyobraźni, pełnego kolorów i magii. Był to sposób na uczczenie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Nie zabrakło również kiermaszu książek w bibliotece oraz słuchowiska na podstawie „Bajki o rybaku i złotej rybce” Aleksandra Puszkina. 

Kreatywność w pracowni ceramicznej

Nasi uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne podczas kreatywnych zajęć w szkolnej pracowni ceramicznej. 

Mistrzowie arytmetyki mentalnej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzeciej edycji szkolnego konkursu z arytmetyki mentalnej. Wyłonieni zostali zwycięzcy w trzech kategoriach, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Odkrywanie historii Katynia

W dniu 16.04 nasi ósmoklasiści mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących Katynia. Ich zadaniem było przeprowadzenie śledztwa i odkrycie nazwisk na podstawie przedmiotów. Były to bardzo ciekawe i wartościowe zajęcia, pozwalające na głębsze zrozumienie tej tragicznej karty historii. 

Wiosenna atmosfera w klasie 1a

W klasie 1A nastała wiosenna atrmosfera. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, pracowali w grupach, układali puzzle z oznakami wiosny. Mieli też okazję wystąpić w klasowym „show and tell”, prezentując swoje zainteresowania.

Dni zdrowia w szkole

W dniach 8-10 kwietnia w szkole obchodziliśmy dni zdrowia. Uczniowie przygotowywali zdrowe śniadania w klasach, było dużo owoców i obowiązkowa dawka ruchu: na świeżym powietrzu i w klasach na lekcji. 

Podsumowując, w kwietniu nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych i kształtujących zajęciach – od teatralnej przygody, przez ożywienie świata wyobraźni, po rozwijanie kreatywności, odkrywanie historii i dbanie o zdrowie.