Skip links

Opcje dostępności

Majowe atrakcje w Jonatanie – Przedszkole ul. Błękitna

W maju mieliśmy wiele fascynujących wydarzeń w naszym przedszkolu Jonatan! Zaczęliśmy od obchodów Dnia Bibliotekarza, gdzie odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską w Mikuszowicach. Przedszkolaki miały okazję posłuchać ciekawostek na temat pracy bibliotekarza oraz wysłuchać bajek o przygodach Tappi w bibliotece i Miodu pana Niedźwiadka. Dzieci wykonały również piękne zakładki do książek, które będą im towarzyszyć w przyszłości.

W naszym przedszkolu przykładamy dużą wagę do wielokulturowości. Dlatego też, dzieci miały okazję świętować koronację Karola III. Wychodząc poza granice kulturowe, dzieci uczą się akceptacji różnych tradycji, religii i postaw. Edukacja międzykulturowa pomaga nam lepiej zrozumieć złożoność świata i radzić sobie z wyzwaniami współczesności.

Kolejnym ważnym tematem, który poruszyliśmy na naszych zajęciach, było zwrócenie uwagi na segregację odpadów. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać prelekcji na temat selektywnej zbiórki odpadów i ponownego wykorzystywania ich. Podkreślaliśmy również znaczenie dbałości o nasze środowisko i właściwej segregacji odpadów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wykazując dużą wiedzę na ten temat.

U najmłodszych dzieci podstawą aktywności, poza salą przedszkolną, powinny być spacery. Mając na uwadze ogromną wartość spacerów i wycieczek dla rozwoju dziecka, nauczyciele w naszym przedszkolu Jonatan organizują liczne wyjścia poza teren przedszkola, w celu zaspokojenia spontanicznej dziecięcej ciekawości świata. Spacery przyczyniają się do rozwoju: mowy, myślenia i spostrzeżeń. Przyczyniają się również do rozładowaniu emocji, agresji, napięć fizycznych dzieci. Organizowane w różnych porach roku hartują organizm.

Wspólnie uczciliśmy Światowy Dzień Pszczół, gdzie dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o pożyteczności pszczół i jak pomagać tym owadom w ich przetrwaniu. Odwiedziliśmy wystawę edukacyjną, która przybliżyła dzieciom świat pszczół i ich znaczenie dla środowiska naturalnego. Przedszkolaki wykonały również wiele kreatywnych prac plastycznych związanych z tym wyjątkowym dniem.

Miesiąc maj w naszym przedszkolu był pełen fascynujących wydarzeń i edukacyjnych doświadczeń. Dzieci miały okazję odkrywać świat literatury, eksplorować różne kultury, dowiedzieć się o ochronie środowiska i cieszyć się z nadejścia wiosny. To niewątpliwie był czas pełen radości, twórczości i rozwijania nowych umiejętności.

W czerwcu czeka nas wiele wspaniałych wydarzeń, takich jak Dzień Dziecka – wyprawa do krainy kropki, Dzień Oceanu, Dzień Żyrafy, Dzień Lata i Dzień Pirata. Aby zakończyć miesiąc w radosnej atmosferze, organizujemy letni piknik dla całych rodzin w przedzszkolu Jonatan, który odbędzie się 29 czerwca. To będzie doskonała okazja dla naszych rodzin do spędzenia czasu razem, delektując się letnią atmosferą i zabawami.