Skip links

Opcje dostępności

Marcowe atrakcje w Jonatanie – Przedszkole ul. Listopadowa

W przedszkolu każdy dzień staramy się spędzić bardzo atrakcyjnie. Tym razem miesiąc rozpoczęliśmy dniem kota podczas którego trenowaliśmy naukę czytania metodą Glottodydaktyki.

Rozmawialiśmy również o rodzinie. Wymienialiśmy imiona naszych najbliższych oraz opowiadaliśmy o tym, jak wspólnie z nimi spędzamy czas.

Przypomnieliśmy sobie również o zasadach bezpieczeństwa na drodze. To bardzo ważne, żeby wiedzieć jak należy zachować się w ruchu drogowym. Zapoznaliśmy się z podstawowymi znakami oraz stworzyliśmy sygnalizację świetlną.

W ramach zajęć praktycznych wybraliśmy się do sklepu na zakupy. Zakupiliśmy produkty spożywcze, które wykorzystaliśmy podczas zajęć. Porównywaliśmy ich ceny oraz wagę. Nie zapomnieliśmy również o zasadach poprawnego zachowania w miejscu publicznym.

W marcu braliśmy udział w trzech wycieczkach. Najpierw wybraliśmy się do Teatru Lalek Banialuka, gdzie mogliśmy zobaczyć jak za kulisami wygląda praca aktora oraz jak tworzone są laki do spektakli. Na miejscu braliśmy również udział w licznych zabawach. W kolejnym tygodniu odwiedziliśmy wystawę „Owady i spółka”, gdzie obcowaliśmy z różnego rodzaju egzotycznymi zwierzętami bezkręgowymi. Wykazaliśmy się nie lada odwagą zabierając na ręce ogromne owady czy gąsienice. W odwiedziny wybraliśmy się również do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie pod czujnym okiem Pani prowadzącej ćwiczyliśmy umiejętność logicznego myślenia podczas zajęć z kodowania.

Nareszcie zawitała do nas wiosna. Z tej okazji urządziliśmy w salach gruntowne porządki. Dobrze wiemy, że wspólnie musimy dbać o nasze przedszkole. W ten sposób uczymy się poczucia obowiązku. Na koniec zorganizowaliśmy pochód wiosenny, by z wielką pompą przywitać długo wyczekiwaną wiosnę:)

A co nas czeka w kwietniu?

Zapewne opowiemy sobie o tradycjach związanych z Wielkanocą. Przygotujemy pisanki oraz wspólnie zasiądziemy przy Wielkanocnym śniadanku składając sobie życzenia.

Z pewnością nie zapomnimy o Światowym Dniu Czekolady, bo przecież kto z nas nie lubi tego przysmaku?

Podczas Światowego Dnia Zdrowia opowiemy sobie o zdrowych nawykach żywieniowych oraz o tym jak ważna jest dla naszego zdrowia aktywność fizyczna.

W kwietniu obchodzimy również Światowy Dzień Ziemi. Podczas zajęć będziemy kształtować ekologiczną postawę. Wybierzemy się na wystawę EkoEksperymentarium, gdzie dowiemy się jak należy dbać o środowisko.

To tylko część z zaplanowanych przez nas aktywności. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Instagramie i Facebook’u, gdzie na bieżąco można oglądać relacje z naszego życia przedszkolnego.