Skip links

Opcje dostępności

Marcowe atrakcje w Jonatanie – Przedszkole ul. Rzeczna

W przedszkolu każdy dzień staramy się spędzić bardzo atrakcyjnie. Tym razem miesiąc rozpoczęliśmy wyprawą polarną. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta zamieszkują bieguny oraz usprawnialiśmy motorykę dużą grając w lodowe klasy.

W naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się zajęcia z Kuchcikowa. Tym razem przygotowaliśmy tosty. Podczas zajęć uczymy się samodzielności w przygotowywaniu różnych potraw.

Nie zapomnieliśmy również o Dniu Kobiet. Z tej okazji dla naszych małych Kobietek zorganizowaliśmy salon piękności.

Rozmawialiśmy również o zasadach zdrowego odżywiania. Stworzyliśmy piramidę żywienia. Dowiedzieliśmy się jakie produkty są zdrowe dla naszego organizmu, a których powinniśmy unikać.

Zagłębiliśmy się również w tematykę sztuki. Poznaliśmy nazwiska wybitnych malarzy i rzeźbiarzy oraz podziwialiśmy ich dzieła. Na koniec sami zamieniliśmy się w artystów wykonując piękne obrazy malowane wodą.

W marcu braliśmy udział w czterech wycieczkach. Najpierw wybraliśmy się do Teatru Lalek Banialuka, gdzie mogliśmy zobaczyć jak za kulisami wygląda praca aktora oraz jak tworzone są laki do spektakli. Na miejscu braliśmy również udział w licznych zabawach. W kolejnym tygodniu odwiedziliśmy wystawę „Owady i spółka”, gdzie obcowaliśmy z różnego rodzaju egzotycznymi zwierzętami bezkręgowymi. Wykazaliśmy się nie lada odwagą zabierając na ręce ogromne owady czy gąsienice. Wzięliśmy również udział w wystawie EkoEksperymentarium, na której dowiedzieliśmy się jak należy dbać o środowisko.

Na koniec wybraliśmy się do naszej ukochanej „Zagrody Uśmiechu”, gdzie mogliśmy pojeździć na naszym kucyku oraz spotkać się z innymi mieszkańcami zagrody.

Nareszcie zawitała do nas wiosna. Z tej okazji urządziliśmy w salach gruntowne porządki. Dobrze wiemy, że wspólnie musimy dbać o nasze przedszkole. W ten sposób uczymy się poczucia obowiązku. Na koniec zorganizowaliśmy pochód wiosenny, by z wielką pompą przywitać długo wyczekiwaną wiosnę:)

 

A co nas czeka w kwietniu?

Zapewne opowiemy sobie o tradycjach związanych z Wielkanocą. Przygotujemy pisanki oraz wspólnie zasiądziemy przy Wielkanocnym śniadanku składając sobie życzenia.

Z pewnością nie zapomnimy o Światowym Dniu Czekolady, bo przecież kto z nas nie lubi tego przysmaku?

Podczas Światowego Dnia Zdrowia opowiemy sobie o zdrowych nawykach żywieniowych oraz o tym jak ważna jest dla naszego zdrowia aktywność fizyczna.

W kwietniu obchodzimy również Światowy Dzień Ziemi. Podczas zajęć będziemy kształtować ekologiczną postawę.

To tylko część z zaplanowanych przez nas aktywności. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Instagramie i Facebook’u, gdzie na bieżąco można oglądać relacje z naszego życia przedszkolnego.