Skip links

Z niepełnosprawnością na sam szczyt – Przełęcz Siodło

Szanowni Państwo,

mam zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w siódmej edycji akcji „Z niepełnosprawnością na sam szczyt”, która odbędzie się 17 września 2022 roku (sobota). Tym razem udamy się wspólnie na Przełęcz Siodło 740 m n.p.m.

Większość osób postrzega osoby niepełnosprawne tylko w jednym wymiarze – przez pryzmat ich ograniczeń i problemów, często uważając, że pewne dziedziny życia są dla nich niedostępne.

Naszym wspólnym zadaniem jest pokonanie bariery, jaką jest sposób ich myślenia. Nasza akcja ma na celu pokazanie dzieciom z niepełnosprawnościami, że wcale nie muszą siedzieć w domu.

Dajmy im możliwość spełniania marzeń, realizowania pasji i zdobywania kolejnych, nie tylko górskich, szczytów. Uświadommy wszystkim, że osoby niepełnosprawne mają pełne prawo, by, mimo pewnych ograniczeń, żyć jak inni. Dla nas natomiast niech będzie to kolejną możliwością aktywnego spędzenia czasu czy okazją do zawarcia nowych, interesujących znajomości.

Proszę o zgłoszenie chęci udziału, z zaznaczeniem ilości dzieci biorących udział w wyprawie, u Wicedyrektora Grzegorza Pilarza drogą mailową  lub przez mobidziennik do 9 września 2022 r.

Harmonogram wyprawy:

9.00 – zbiórka uczestników wyprawy – parking w Amfiteatrze w Szczyrku

9.00 – 9.30 – odprawa techniczna

9.30 – 11.30 – wyprawa górska na trasie parking w Szczyrku na Przełęcz Siodło 740 m n.p.m. (ok. 5 km)

11.30 – 13.00 – posiłek na polanie Przełęczy Siodło z możliwością wsparcia Fundacji Jonatan poprzez zakup smacznych, zdrowych, domowych wypieków i przekąsek

13.00 – 14.30 – powrót na trasie z Przełęczy Siodło do parkingu w przy Amfiteatrze w Szczyrku (ok. 4km) 

 

Serdecznie zapraszam,

Agnieszka Michalak

Dyrektorka Placówek Oświatowych „Jonatan”