Skip links

Opcje dostępności

Ewa

pedagog, dyrektor oddziału w Czechowicach Dziedzicach

Ewa

Wykształcenie

  1. Studia:
  • Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, kierunek: pedagogika, specjalność: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne,
  • Uniwersytet Warszawski, Instytut Nauk Stosowanych, Studia podyplomowe w zakresie Edukacji Niezależnej – specjalizacja przedszkolna.
  1. Szkolenia
  • Akademia Nauki: „Wzorce myślenia a emocje, emocje a uczenie się”,
  • Ogólnopolska Konferencja Przedszkoli: „Dziecko a natura”,
  • Ogólnopolska Konferencja Przedszkoli: „W jaki sposób praca wewnętrzna nauczyciela przedszkola oddziaływuje na dzieci”.

O sobie

Jestem osobną z dużą empatią i miłością dla dzieci oraz otaczającego świata. Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi pozwoliło mi rozumieć dziecko i jego potrzeby. Potrafię sprawić, aby było szczęśliwe i radosne. Kilkanaście lat temu, prowadząc własną grupę, rozwijałam w dzieciach wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność poruszania się w otaczającym świecie. Moim ulubionym sposobem pracy z dziećmi jest praca artystyczna, malowanie, rysowanie, praca w glinie, zajęcia muzyczne. Moim mottem do pracy z dziećmi jest „wychowanie przez sztukę”. Poza osobistymi działaniami z dziećmi proponuję im spotkania z teatrem baśniowym i bajkowym, muzycznym oraz wiele innych atrakcji oddziaływujących na ich wrażliwość. Od kilku lat czerpię wiele satysfakcji i radości, prowadząc i organizując pracę w placówkach przedszkolnych. Prywatnie lubię ruch: jazdę na rowerze, na nartach czy pływanie, uwielbiam długie podróże, poznawanie ludzi, obcych kultur i egzotycznych krajów.