Skip links

Opcje dostępności

Sandra Mleczko

nauczyciel terapeuta

Sandra Mleczko

Wykształcenie

  • Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Społecznych, kierunek – Psychologia, ścieżki specjalizacyjne – Psychologia rozwoju człowieka i rodziny w ciągu życia oraz Psychologia kliniczna człowieka dorosłego,
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Społecznych, Blok Kształcenia Nauczycielskiego – przygotowanie pedagogiczne.

Doświadczenie

  • Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej,
  • Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna,
  • Przedszkole Terapeutyczne.

O mnie

Zrealizowane ścieżki specjalizacyjne umożliwiły mi w głównej mierze zrozumienie istoty rozwoju człowieka. Szczególnym zainteresowaniem obdarzyłam okresy dziecięcy oraz adolescencji, a zdobywane doświadczenie w tym obszarze utwierdza mnie w przekonaniu, iż praca z dziećmi jest moją świadomą decyzją. Moim głównym celem jest to, aby uczniowie czuli się przy mnie bezpiecznie. Dlatego też, budowanie relacji z młodymi ludźmi opieram przede wszystkim na poczuciu zrozumienia, życzliwości oraz otwartości. To właśnie naturalność dzieci i ich sposób patrzenia na świat powoduje, iż praca z nimi jest niezwykle ciekawa i nierzadko dająca dużo radości i energii.

Współpraca z dzieckiem nie może odbywać się w oderwaniu od kontekstu życia rodzinnego – pojawiających się wyzwań i kryzysów. Dlatego też ważna jest dla mnie praca z całym systemem rodzinnym. Jednymi z takich wydarzeń, które leżą szczególnie w kręgu moich zainteresowań są konflikty rodzicielskie – najbardziej konflikty okołorozwodowe oraz ich wpływ na funkcjonowanie młodego i dorosłego już człowieka.

Moją ogromną pasją są towarzyskie tańce latino, dzięki którym ładuję baterię. W wolnym czasie można spotkać mnie także na szosie rowerowej.