Skip links

O przedszkolu

Niepubliczne Przedszkole „Jonatan” przy ulicy Rzecznej położone jest w pięknym, klimatycznym obszarze Cygańskiego Lasu. Atrakcyjne położenie pozwala na spacery w otoczeniu przyrody, a także na górskie wycieczki.

Jest to kameralne, trzyoddziałowe przedszkole, w którym każde dziecko czuje się bezpieczne i akceptowane. Każdego dnia uczymy się języków oraz poznajemy kultury innych krajów, a podróż tę umila nam nowoczesna sala językowa. Już od pierwszych dni nauki języka ojczystego nauczyciel zwraca szczególną uwagę na poprawność artykulacji i komunikacji. Dzieci poprzez zabawę obcują ze światem liter, co w znacznym stopniu ułatwia im proces wczesnego nabywania umiejętności czytania ze zrozumieniem. Jednocześnie uczą się dwóch języków obcych w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni. Nauka języków wspomagana jest kontaktem z native speakerami. Kształtowanie umiejętności językowych stanowi bazę do kolejnych kompetencji kluczowych.

Dlaczego Jonatan?

Przedszkola JONATAN to:

ponad 10 lat doświadczenia

wykwalifikowana kadra

kilkudziesięciu specjalistów

ciągłość edukacji – od żłobka do szkoły podstawowej

możliwość skorzystania z bezpłatnego tygodnia adaptacyjnego

realizacja projektów finansowanych z unii europejskiej

Nasze metody pracy

Czas spędzony w przedszkolu i umiejętności w nim zdobyte są kluczowe dla rozwoju dziecka. To tu budzą się i ugruntowują podstawowe zasady obowiązujące w społeczeństwie, a także rozwija się dojrzałość emocjonalna.

Rozszerzona podstawa programowa realizowana jest wyselekcjonowanymi metodami. Rozwojowi językowemu dzieci służą wybrane przez nas metody, takie jak glottodydaktyka czy Metoda Dobrego Startu. Obszar matematyki to niezastąpiony program Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka” wzbogacony kartami Grabowskiego.

Mając świadomość znaczenia rozwoju psychospołecznego kładziemy nacisk na wybór metod rozwijających ten obszar. Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie pedagogiki zabawy Klanza, metodę twórczego myślenia J. Osborne, metodę gimnastyki twórczej Rudolfa Labana czy też ruch rozwijający Weroniki Sherborne. Od najmłodszych lat do nauki języków wykorzystujemy Musical Babies i Musical English.

Co oferujemy?

Znakomitą lokalizację

przedszkole położone jest w otoczeniu przyrody Cygańskiego Lasu, co umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Bezpieczny plac zabaw

na którym dzieci mogą aktywnie spędzać czas, co jest niezbędne w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego oraz mięśni

Social media

na naszym Facebooku codziennie prezentujemy relację z wycieczek, zabaw oraz zajęć w przedszkolu

Własną kuchnię

dzięki czemu posiłki są przygotowywane z najwyższej jakości składników i dostosowane do indywidualnych diet dzieci

Jakie zajęcia dodatkowe oferujemy?

Zajęcia bezpłatne w ramach czesnego:

zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej (dla dzieci powyżej 3 roku życia)

1x na tydzień

rytmika

1x na tydzień

j. angielski

3x na tydzień

kuchcikowo

2x w miesiącu

rękodzieło

1x na tydzień

Zajęcia dodatkowe płatne:

basen

1x na tydzień

logorytmika

1x na tydzień

zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

2x na miesiąc

gimnastyka korekcyjna

1x na tydzień

terapia ręki z elementami ceramiki i rękodzieła

2x na miesiąc

Jonadenski

Wszechstronny rozwój dziecka – taki cel przyświeca naszej placówce.
Ze względu na to, nasze przedszkole proponuje szereg zajęć dodatkowych wspomagających rozwój każdego maluszka.

Przedszkolny Klub Sportowy

Zgodnie z powiedzeniem w zdrowym ciele zdrowy duch organizujemy zajęcia w ramach Przedszkolnego Klubu Sportowego. Nasze przedszkolaki nie tracą czasu i bardzo aktywnie spędzają popołudnia. Uczą się nowych umiejętności, spalają nadmiar energii na zajęciach doskonale się przy tym bawiąc. Uczestnictwo w zajęciach klubu to idealny sposób, aby maluszki pracowały nad aspektami motorycznymi, poprawiły sprawność fizyczną oraz zintegrowały się z rówieśnikami poprzez wspólną zabawę na treningach. Zajęcia prowadzone są w sposób przystępny dla dzieci – bardzo atrakcyjna forma jest łatwo przyswajalna i efektywna. Za profesjonalne, atrakcyjne oraz bezpieczne przeprowadzenie zajęć odpowiada wykwalifikowana oraz sprawdzona kadra trenerów.

Wszechstronny rozwój językowy

Zajęcia Musical English są zajęciami dla naszych najmłodszych grup przedszkolnych. Celem zajęć jest już nie tylko osłuchanie się z językiem angielskim, lecz nauka w sposób aktywny i trwały słów, zwrotów i całych zdań. Dzieciom pomaga pacynka programu- królik Ra-Ra Rabbit. Dzieci mają możliwość używania języka w sposób komunikatywny, są zachęcane do eksperymentowania z nim, rytmizowania, śpiewania, oraz tworzenia własnych rymowanek. Zajęcia są bardzo energiczne, prowadzone w sposób dla dzieci atrakcyjny, efektywny i polisensoryczny.

Kuchcikowo

Autorskie zajęcia o gotowaniu i nie tylko Pani Moni. Zajęcia rozwijające smak, kreatywność, twórczość i pasję do robienia czegoś niepowtarzalnego i unikalnego, bo zrobionego własnoręcznie przez dzieci z maleńką pomocą nauczyciela. Zajęcia pokazują jak niewiele trzeba mieć lub dać, by obudzić w dziecku ciekawość i zaangażowanie. Wystarczy garść pomysłów, szczypta fantazji
i odrobinka magii by warzywa, owoce, sałatki, soczki, ciasteczka i muffinki stały się arcydziełem kulinarnym młodych kucharzy.

Rękodzieło

Zajęcia z rękodzieła odbywają się raz w miesiącu. Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna, dzięki czemu porusza wyobraźnię, zachęca do poznania różnych technik plastycznych i technicznych. Doskonali przy tym umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami i materiałami plastycznymi. Zajęcia te bawią, ale także rozwijają zdolności twórcze i poznawcze. Otwierają oczy dziecka na otaczający je świat, uwrażliwiają, uczą wytrwałości, doskonalą dokładność i precyzję oraz twórcze myślenie. Uczestnicząc w zajęciach z Rękodzieła, dziecko rozwija sprawności manualne i percepcyjne. Tworząc, dziecko kształtuje twórczą inicjatywę, pomysłowość i wiarę we własne siły.

Basen

Zajęcia na basenie organizowane są raz w tygodniu. Dzieci, uczestnicząc w różnorodnych ćwiczeniach, wspaniale się bawią. Jednocześnie, nabywając nowe umiejętności oraz pokonując kolejne wyzwania, stają się coraz pewniejsze swoich możliwości. Zajęcia na basenie, bez wątpienia, oprócz korzyści zdrowotnych, takich jak: poprawa odporności, wspieranie rozwoju układu oddechowego i krążenia, zapewniają najmłodszym harmonijny rozwój. Dzieci uczęszczające na tego typu zajęcia uczą się samodyscypliny, zdobywają pewność sobie, pokonują nieśmiałość. Bez wątpienia warto inwestować w zdrowie swoich dzieci.

Rytmika

Cotygodniowe zajęcia rytmiczne prowadzone w naszym przedszkolu łączą w sobie taniec, śpiew, muzykę, grę na instrumentach, improwizację instrumentalną i ruchową. Zajęcia rytmiczne w doskonały sposób pozwalają dziecku rozwijać sprawność fizyczną oraz umysłową. Ćwiczą pamięć słuchową, rozwijają wrażliwość muzyczną, a także uwagę, wyobraźnię, pamięć. Śpiewy, pląsy i układy rytmiczne są dla naszych przedszkolaków wspaniałą zabawą, która dodatkowo sprzyja ich harmonijnemu rozwojowi oraz pozwala nabywać im nowe umiejętności
Jak mawiał Emil Jaques-Dalcroze, założyciel metody:

„Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem. Muzyka w greckim ujęciu tego słowa jest elementem pedagogicznym najwyższej rangi i właśnie dlatego moja metoda musi pozostać na wskroś muzyczną”

Język Hiszpański

Hiszpańska fiesta w naszej placówce? Tak, to możliwe! Dodatkowe zajęcia z języka hiszpańskiego dla naszych maluchów dadzą im styczność z nowym językiem, pozwolą poznać nowy kraj, nowe zwyczaje i kulturę. Pogodny południowy język rozwijany od małego w przyszłości może przynieść wiele korzyści. Język hiszpański jest drugim najpopularniejszym językiem na świecie. W chwili gdy język angielski lub niemiecki nie jest już czymś nadzwyczajnym nauka hiszpańskiego staję się doskonałą alternatywą. Nasza para prowadzących składająca się z nauczycielki i native speakera pozwoli dzieciom poczuć prawdziwą Hiszpanię na własnej skórze.

Język Angielski

Język angielski w dzisiejszym świecie staje się podstawową umiejętnością, dlatego od małego chcemy rozwijać w naszych podopiecznych tę zdolność. Opanowanie obcego języka pozwoli w przyszłości dzieciom na większe usamodzielnienie i bezproblemowe funkcjonowanie w dorosłym życiu. Zajęcia z native speakerem pomogą dzieciom w przyswojeniu angielskiego akcentu, który potrafi przybrać różne formy. Rozmowa z taką osobą rozwija i otwiera, a także poszerza dziecięcy słownik oraz niejako wymusza mówienie w języku angielskim. Nie straszna im będzie rozmowa przy herbatce i herbatniku. Niestety w naszej placówce dzieci nie załapią się na 5 o’clock, ale na English breakfast jak najbardziej.

Dogoterapia

 

Metoda dobrego startu

 

Koń Niara

 

Jakie terapie oferujemy*?

logopedyczną

psychologiczną

integracji sensorycznej

pedagogiczną

metodą Tomatisa

Trening Umiejętności Społecznych

* terapie płatne dla dzieci bez orzeczeń lub dla dzieci z orzeczeniem, których rodzice chcą dokupić dodatkowe godziny terapeutyczne