Skip links

O żłobku

ŻŁOBEK LISTOPADOWA – „Postaw z nami pierwszy krok”

 

Niepubliczny Żłobek „Jonatan” znajduje się przy ulicy Listopadowej w centrum miasta, nieopodal parku. W pięknie odrestaurowanej, klimatycznej willi kryją się pastelowe wnętrza idealnie sprzyjające rozwojowi małego dziecka.

Pierwszy krok – każdy z nas wie, jak ważny jest to moment w życiu dziecka. Naszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków umożliwiających naszym najmłodszym podopiecznym pokonywanie kamieni milowych na każdym etapie rozwoju.

Pozwól swojemu dziecku postawić z nami swój pierwszy krok, a my będziemy podążać za nim wspierając go i dbając o jego bezpieczny rozwój.

Dlaczego Jonatan?

Żłobek JONATAN to:

ponad 10 lat doświadczenia

wykwalifikowana kadra

kilkudziesięciu specjalistów

ciągłość edukacji – od żłobka do szkoły podstawowej

możliwość skorzystania z bezpłatnego tygodnia adaptacyjnego

realizacja projektów finansowanych z unii europejskiej

Nasze metody pracy

Proces kształtowania wszystkich ważnych kompetencji życiowych rozpoczyna się we wczesnym dzieciństwie. Oznacza to, że jeśli określone zdolności nie wytworzą się w danym czasie, to już nigdy nie osiągną swoich potencjalnych możliwości. Takie zależności dotyczą głównie procesów kształtowania funkcji wzrokowych, słuchowych i ruchowych, które stanowią podstawę poznawania i uczenia się dzieci. Zależnie więc od tego, jakiej stymulacji rozwoju doświadcza dziecko od najmłodszych lat życia, zależy jego późniejsze powodzenie w szkole, życiu zawodowym i osobistym.

Jakość relacji dziecka, najpierw z rodzicami, jako pierwszymi edukatorami, a następnie innymi opiekunami, determinuje to wszystko, co stanowi treść jego życia i wyznacza umiejętność adaptacji do świata nieustannych zmian. Relacje dziecka z opiekunami wyznaczają jego późniejszą otwartość na świat i ludzi, ciekawość świata, autonomię, zdolności twórcze, wiarę w siebie i umiejętność korzystania z bogactwa zdarzeń i kontaktów ze światem ludzi i przedmiotów.

W Jonatanie zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest jakość środowiska dziecka, która wyznacza kierunek i dynamikę oraz daje narzędzia niezbędne w rozwoju małego dziecka. Mając świadomość ogromnego znaczenia powyższych uwarunkowań w pierwszych latach życia, należy uczynić wszystko aby stworzyć program opieki nad dzieckiem w pełni je respektujący. Dlatego głównym celem naszego żłobka jest kreowanie interaktywnej, polisensorycznie stymulującej przestrzeni rozwoju, w której dominują podmiotowe relacje opiekuńczo-wychowawcze podejmowane w ścisłej współpracy DZIECKO-OPIEKUN-RODZIC.

Co oferujemy?

Znakomitą lokalizację

przedszkole położone jest centrum miasta, w pobliżu parku, co umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Bezpieczny plac zabaw

na którym dzieci mogą aktywnie spędzać czas, co jest niezbędne w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego oraz mięśni

Social media

na naszym Facebooku codziennie znajdziesz relację z wycieczek, zabaw oraz zajęć w przedszkolu

Własną kuchnię

dzięki czemu posiłki są przygotowywane z najwyższej jakości składników i dostosowane do indywidualnych diet dzieci

Jakie zajęcia dodatkowe oferujemy?

Zajęcia bezpłatne w ramach czesnego:

Bum Bum Rurki (dla dzieci poniżej 3 lat)

rytmika

język angielski

zajęcia Metodą Dobrego Startu (dla dzieci poniżej 3 lat)

dogoterapia

rękodzieło

Jakie terapie oferujemy*?

logopedyczną

psychologiczną

integracji sensorycznej

pedagogiczną

muzykoterapię

gimnastykę korekcyjną

metodą Tomatisa

zajęcia wg pedagogiki R. Steinera

* dla uczestników projektu unijnego bezpłatnie