Skip links

Opcje dostępności

Chwile Pełne Radości w Przedszkolu przy ul. Listopadowej

W Przedszkolu Jonatan przy ul. Listopadowej w Bielsku-Białej grudzień był miesiącem pełnym ciepła, radości i nowych doświadczeń. Oto jakie przygody przeżyliśmy:

Dobre Maniery na Co Dzień
Nasze przedszkolaki poznały tajniki dziecięcego „savoir-vivre”. Uczyły się nakrywać do stołu, korzystając z prawdziwej zastawy, i przypominały sobie zasady kulturalnego spożywania posiłków. W trakcie zabaw matematycznych doskonaliły umiejętność stosowania pojęć: mniej, więcej, tyle samo.

Świąteczne Przedstawienie i Magia Grincha
Byliśmy świadkami przepięknego świątecznego przedstawienia, w którym nasze przedszkolaki wraz z opiekunami wzruszyli nas do łez. Serce naszego głównego bohatera – Grincha, zostało zmiękczone świąteczną radością dzieci.

Zabawy Językowe i Matematyczne z Panią Anią
Na zajęciach z Panią Anią dzieci opowiadały o swoich ulubionych książeczkach i ćwiczyły aparat mowy. Wysłuchały wiersza „Bajek czar” i brały udział w zabawach rozwijających umiejętności matematyczne, takie jak dodawanie i odejmowanie w zakresie do 20.

Twórcze Warsztaty i Poznawanie Zapachów Świąt
Wykonaliśmy choinki z rolek papieru, które dzieci pomalowały i ozdobiły. Upiekliśmy również świąteczne pierniczki, a nasze przedszkolaki poznały świąteczne zapachy – cynamon, anyż, goździki, pomarańcze. Rozmawialiśmy także o świątecznych tradycjach, ćwicząc motorykę małą i percepcję wzrokową.

Wigilijne Spotkanie w Przedszkolu
Mieliśmy również uroczystą wigilijkę, pełną ciepłych chwil, wspólnego śpiewania i świątecznego ducha.

Wizyta w Bibliotece z Smerfami i Krasnoludkami
Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, gdzie zapoznały się z jej wyposażeniem i z zainteresowaniem oglądały kolorowe książeczki. Na zakończenie spotkania wysłuchały opowiadań i stworzyły własne zakładki.

Misie w Krainie Elfów
Grupa „Misie” przeniosła się do krainy Elfów, gdzie przygotowywała prezenty i ozdoby świąteczne, angażując się w twórczą i radosną działalność.

Grudzień w naszym przedszkolu był czasem niezapomnianych wrażeń, nauki i świątecznej magii. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom za wspólne tworzenie tych cudownych chwil. Czekamy na kolejne przygody w Nowym Roku!