Skip links

Opcje dostępności

Luty w Szkole Podstawowej przy ul. Błękitnej

Cóż to był za miesiąc! W Szkole Jonatan zima ustąpiła miejsca nie tylko wiosennej aurze, ale przede wszystkim fali radości, kreatywności i pasji do nauki. Nasi uczniowie, mali i duzi, wyruszyli w fascynującą podróż ku nowym wyzwaniom, przyjaźniom i odkryciom.

Walentynkowa poczta – miłość unosi się w powietrzu!

Samorząd Uczniowski zadbał o to, by w lutym nikt nie czuł się samotny. Z okazji święta zakochanych zorganizowali oni walentynkową pocztę, która dostarczyła mnóstwo słodkich i miłych słów do adresatów.

Ptaki w natarciu – wiosna nadchodzi!

Uczniowie podczas zajęć rozwijających kreatywność wybrali się na obserwację ptaków w parku. Wysłuchiwali śpiewu, obserwowali gatunki i sprawdzali, czy ptaki mają w parku karmniki. Przy okazji odkryli pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny – przebiśniegi, bazie i pąki na drzewach.

Afryka w Jonatanie – poznajemy kulturę Kenii!

W ramach polsko-kenijskiej wymiany uczniowie klasy 1b nawiązali kontakt z dziećmi z Chuka Catholic Primary School. Wysłali do nich kartki z pozdrowieniami, a po feriach poznali zwyczaje panujące w Kenii, nauczyli się kilku zwrotów w języku suahili i wspólnie wykonali plakaty. To była fascynująca podróż w nieznaną kulturę!

Kodowanie i legendy – odkrywamy Bielsko-Białą!

Klasa 8a odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie wzięła udział w warsztatach o legendach Bielska-Białej. Uczniowie kodowali trasę ozobotów po najważniejszych miejscach miasta, a następnie ułożyli scenki z klocków Lego, ilustrujące wysłuchane legendy. To był dzień pełen historii, zabawy i kreatywności!

Mistrzowie ortografii – świętujemy język polski!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w szkole odbył się konkurs ortograficzny. Klasy 1-3 i 4-6 zmagały się z kolorowankami ortograficznymi, a starsi uczniowie napisali dyktando. Była to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do doskonalenia swoich umiejętności językowych.

Wiosna w doniczce – klasa 1a przygotowuje się na nowy sezon!

Uczniowie klasy 1a pomalowali piękne doniczki, w których później zasadzili swoje roślinki. To był doskonały sposób na pobudzenie kreatywności, a także na obserwowanie wzrostu roślin i uczenie się o otaczającym świecie.

Lekcja z przygodą – siódmoklasiści w roli nauczycieli!

Siódmoklasiści podjęli się nie lada wyzwania – przeprowadzili lekcje dla uczniów klasy 1b. Po kilku tygodniach przygotowań stanęli przed wyzwaniem przekazania wiedzy w ciekawy i angażujący sposób. Pierwszoklasiści z entuzjazmem przyjęli swoich starszych kolegów i koleżanki, a lekcje okazały się prawdziwym sukcesem!

Szkoła Jonatan – miejsce, gdzie każdy może rozwinąć swoje skrzydła!

Stosujemy innowacyjne metody nauczania, które stawiają na ciekawość świata, eksperymenty i odkrywanie siebie. Pomagamy dzieciom i młodzieży z wyzwaniami budować radość i samodzielność, a każdy dzień w naszej szkole to nowa przygoda i szansa na rozwój.

Zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych wpisów, aby zobaczyć, co jeszcze przygotowaliśmy dla naszych uczniów!