Skip links

Opcje dostępności

Marcowe podsumowanie w Szkole Niedyrektywnej

Marzec w Szkole Niedyrektywnej był  kreatywnych, edukacyjnych doświadczeń, które chcielibyśmy Wam dziś przybliżyć. Nasza placówka to nie tylko miejsce nauki, ale przede wszystkim przestrzeń, gdzie rozwija się ciekawość, kreatywność i empatia naszych uczniów. Przeżyjmy razem magiczne chwile z minionego miesiąca!

Dzień Kobiet: Relaks, moda i zdrowe przekąski

Uczniowie z klasy 5F postanowili zatroszczyć się o swoje koleżanki w wyjątkowy sposób. SPA, relaks i zdrowe przekąski – to wszystko stworzyło niepowtarzalny nastrój, w którym celebrowaliśmy siłę i piękno kobiecości.

Zdrowe śniadanie i radosna zabawa

Pogadanka na temat zdrowego odżywiania przeprowadzona przez naszą pielęgniarkę szkolną była inspiracją dla naszych uczniów. Z radością przygotowali oni śniadanie, korzystając z nowo zdobytych wskazówek. Po zdrowym posiłku oddaliśmy się beztroskiej zabawie, świętując również urodziny jednego z naszych uczniów.

Wiosenne malowanie z naturą

Uczniowie klasy 3B odkryli nowy sposób na twórcze malowanie – używając do tego baniek mydlanych i plastikowych rurek. Efekt? Mnóstwo radości i estetycznych doznań! To kolejny przykład, jak innowacyjne metody edukacyjne mogą rozbudzić kreatywność i ciekawość uczniów.

Dzień bez plecaka i pożegnanie zimy

21 marca to „Dzień bez plecaka”, który również z dumą obchodziliśmy w naszej placówce. Uczniowie naprawdę popisali się kreatywnością, wymyślając swoje ,,nosidła” na zeszyty i przybory.  Jednak najbardziej wyjątkowym wydarzeniem tego dnia było pożegnanie zimy przy udziale Marzanny wykonanej w pełni z naturalnych materiałów. Uczniowie wyruszyli nad rzekę Białą, by symbolicznie utopić zimową pannę i powitać wiosnę.

Świętowanie różnorodności i radość pierwszych dni wiosny

W marcu nie zabrakło również obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa oraz Dnia Kolorowej Skarpetki. To dla nas okazja do uczenia dzieci empatii, szacunku i akceptacji dla różnorodności świata, który ich otacza. Przywitanie wiosny w Zagrodzie Uśmiechu Ujena było dla nas wszystkich wyjątkowym przeżyciem, które cieszyło zarówno naszych uczniów, jak i zwierzaki.

Wielkanocna atmosfera i radosne tworzenie dla nauczycieli

Wreszcie, w duchu zbliżających się świąt Wielkanocnych, nasi uczniowie z klasy 5FG zatroszczyli się o naszych nauczycieli, pisząc dla nich urocze kartki świąteczne. Wspólnie usiedliśmy też do „Wielkanocnego śniadanka”, dzieląc się radością i wdzięcznością w atmosferze świąt.

To tylko namiastka tego, co działo się w naszej placówce w minionym miesiącu. Czekamy, co przyniesie nam Kwiecień!