Skip links

Opcje dostępności

Marzec w Żłobku Jonatan przy ul. Listopadowej

Wiosna zawitała do naszego żłobka z impetem! Marzec był miesiącem pełnym ekscytujących wydarzeń, zabaw i edukacyjnych wyzwań, które rozwijały zmysły, wyobraźnię i zdrowie naszych przedszkolaków.

Wielkanocne cuda

Przygotowania do Wielkanocy rozpoczęliśmy od tworzenia pięknych pisanek. Dzieci z zaangażowaniem tworzyły wielkanocne prace. Poszukiwania ukrytych jajek w przedszkolnym ogrodzie to była prawdziwa frajda! Zwieńczeniem świątecznych obchodów był wspólny obiadek wielkanocny, pełen pysznych smakołyków.

W świecie dinozaurów

Marzec był również miesiącem dinozaurów! Przedszkolaki poznały fascynujący świat prehistorycznych gadów, tworząc imponujące prace plastyczne i bawiąc się sensorycznie z dinozaurami zanurzonymi w cieczy nienewtonowskiej. Ćwiczyliśmy również małą motorykę, przypinając klamerki na grzbiecie dinozaura – to była świetna zabawa połączona z nauką!

Zdrowie i troska o innych

W marcu uczyliśmy się również, jak dbać o swoje ząbki. Nasi mali eksperci poznali tajniki prawidłowego szczotkowania i dbania o higienę jamy ustnej.

Dzień kobiet

W Dniu Kobiet nasi mali gentelmani przygotowali urocze upominki dla swoich koleżanek.

Dzień Piekarza stał się okazją do poznania tajników wypieku chleba i samodzielnego tworzenia pysznych bułeczek z masy solnej.

Wiosna w przedszkolu

Powitanie wiosny to był radosny czas! Dzieci obserwowały budzącą się do życia przyrodę, tworząc piękne wiosenne prace plastyczne. Bawiliśmy się na świeżym powietrzu, ciesząc się promieniami słońca i śpiewem ptaków.