Skip links

Opcje dostępności

Podaruj swoje 1,5% podatku dzieciom z wyzwaniami

Szanowni Państwo,

20 stycznia 2024 minęło 10 lat odkąd „Fundacja Jonatan – pomagam dzieciom z wyzwaniami” wspiera potrzebujące dzieci. Pod naszą opieką, nieprzerwanie pozostaje 70 podopiecznych. Dzięki Państwa pomocy co roku finansujemy niezbędne do ich funkcjonowania terapie, specjalistyczne leczenie w klinikach w całej Polsce, a także posiłki w szkole, które często są jedynym pełnowartościowym daniem w ciągu dnia. Organizujemy remonty w domach i mieszkaniach dzieci, które mieszkają w bardzo trudnych warunkach socjalnych.

W ludzkiej naturze współistnieją dwie potężne siły. Jedną z nich, tą najważniejszą jest troska o innych. Nawet odrobina dobra, życzliwości czy zainteresowania z naszej strony może rozpromienić choć na chwilę czyjeś życie, dlatego zachęcamy do wspierania naszej Fundacji, poprzez przekazanie 1,5% podatku w zeznaniu rocznym (KRS FUNDACJA JONATAN POMAGAMY DZIECIOM Z WYZWANIAMI 0000494775).

Każde dziecko jest wyjątkowe i tak samo ważne, nie pozwólmy, aby ograniczenia wynikające z niepełnosprawności zamykały ich drogę do szczęścia i marzeń. Jeśli otworzymy dla nich swoje serca, zwłaszcza dla tych, które borykają się z różnymi trudnościami i wymagają nieporównywalnie więcej zainteresowania, cierpliwości, opieki, systematyczności w kształceniu i wychowywaniu, to zobaczymy, jak wielki potencjał w nich tkwi. Towarzysząc na co dzień dzieciom z niepełnosprawnościami wyraźnie widzimy potrzebę tworzenia nowych możliwości ich rozwoju: wykorzystywania technologii informacyjnych i komunikacyjnych, wprowadzania atrakcyjnych form pracy pedagogicznej, stosowania zróżnicowanych i dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży pomocy dydaktycznych oraz zastosowania terapii wspomagających rozwój psychofizyczny. 1,5 % podatku dla niektórych z nas może to niewiele, ale dla dzieci z niepełnosprawnością ogromna szansa na przygotowanie do samodzielnego życia i pokonywania przeciwności losu.

 

Z góry dziękuję za okazane wsparcie,
Agnieszka Michalak
Prezes Fundacji Jonatan – pomagamy dzieciom z wyzwaniami