Skip links

Styczeń w Szkole Podstawowej przy ul. Błękitnej

W Szkole Niepublicznej przy ul. Błękitnej, zima stała się okresem pełnym nauki, kreatywności i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z różnych klas mieli okazję zaangażować się w szereg aktywności, które nie tylko wzbogaciły ich wiedzę, ale także umożliwiły praktyczne zastosowanie zdobytych umiejętności.

Artystyczne Powitanie Nowego Roku

Klasa 2a z energią i radością wkroczyła w Nowy Rok, tworząc przepiękne prace plastyczne przedstawiające nocne niebo rozświetlane błyskiem fajerwerków. Dodatkowo, eksperyment z „świecącą mandarynką” wprowadził uczniów w świat prostych, lecz fascynujących reakcji chemicznych, pokazując, jak nauka może być fascynująca.

Edukacyjna Wycieczka do Straży Pożarnej

Uczniowie klas 2a, 2A i 2C mieli okazję odwiedzić Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, gdzie mogli z bliska poznać pracę strażaków oraz sprzęt używany w akcjach ratunkowych. Spotkanie to nie tylko poszerzyło ich wiedzę o tym zawodzie, ale także zwiększyło świadomość na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności.

Dzień Babci i Dziadka

Klasa 3b włączyła się w przygotowania do Dnia Babci i Dziadka, tworząc własnoręcznie kartki, które zostały wysłane tradycyjną pocztą. Ta aktywność była świetną okazją do ćwiczenia umiejętności pisania życzeń i poznania zasad adresowania listów, a także wyrazem szacunku i miłości do najbliższych.

Projekt „Bombka z Memmingen”

Uczniowie starszych klas wzięli udział w projekcie „Bombka z Memmingen”, organizowanym przez BohaterON we współpracy z Oddziałem IPN. Przez ten projekt, młodzież miała szansę przenieść się do czasów wojny, poznając historię dziadka spędzającego święta w obozie. Tworzenie bombek było nie tylko formą upamiętnienia tych wydarzeń, ale również okazją do refleksji nad historią.

LEGO Day i Festiwal Światła

„LEGO Day” przyniósł mnóstwo zabawy i kreatywnych wyzwań, podczas których uczniowie z całej szkoły mogli zaprezentować swoje konstrukcje z klocków LEGO. Natomiast Festiwal Światła był okazją do artystycznego wyrazu i wspólnej zabawy, łącząc społeczność szkolną w magicznym pochodzie świetlnym.