Skip links

Listopad w Naszej Szkole Niedyrektywnej

Listopad w szkole niedyrektywnej był miesiącem pełnym artystycznych i przyrodniczych doświadczeń dla naszych uczniów. Oto podsumowanie tych wyjątkowych chwil:

Wizyta w Mini Zoo i Spotkanie z Podopiecznymi Fundacji w Żywcu: Nasze dzieci miały okazję odwiedzić mieszkańców mini zoo w malowniczym parku założonym przez rodzinę Habsburgów w Żywcu. Nie tylko obcowaliśmy z naturą, ale też spotkaliśmy się z podopiecznymi Fundacji Pomocy Dzieciom. Te chwile były wyjątkowe – pełne ciepła, mimo zimowej aury, dzięki serdecznemu przyjęciu i wspólnej zabawie. Ta wycieczka pokazała naszym dzieciom wartość empatii i budowania międzyludzkich relacji.

Zagroda uśmiechu „Ujena” – Śnieżna Przygoda: Wycieczka do Zagrody Uśmiechu „Ujena” była prawdziwą zimową przygodą. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak zwierzęta przystosowują się do zimowych warunków. Interakcje z alpakami, kozami i koniami, w tym karmienie i czesanie, były nie tylko zabawne, ale także edukacyjne. Dzieci uczyły się odpowiedzialności i troski o zwierzęta. Dodatkowo, jazda konna i wspólne grillowanie kiełbasek sprawiły, że dzień był niezapomniany.

Każde z tych doświadczeń przyczyniło się do rozwoju naszych uczniów, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i poznawczym. W szkole Jonatan wierzymy, że nauka poprzez doświadczenia jest kluczem do holistycznego rozwoju każdego dziecka. Czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody, które przyniesie nam grudzień!