Skip links

Kwietniowe aktywności w naszym przedszkolu

Kwiecień był pełen wrażeń, doświadczeń i ciekawych zajęć dla naszych podopiecznych.

Na samym początku miesiąca z radością świętowaliśmy Wielkanoc. Dzieci wzięły udział w wielu kreatywnych zajęciach, podczas których tworzyły piękne ozdoby i koszyczki. Zajęcia te rozwijały ich zdolności manualne i artystyczne, a także rozwijały wyobraźnię i kreatywność. Zwieńczeniem naszych przygotowań było wspólne, świąteczne śniadanko.

W ramach naszego kącika przyrody, dzieci zasiadły do pracy i zasiały pomidorki, ucząc się jak dbać o rośliny i jak wykorzystać plony.

Nie zabrakło też czasu na słodkie świętowanie Dnia Czekolady, podczas którego dzieci miały okazję spróbować różnych smaków i konsystencji czekolady.

Pogoda coraz częściej nam dopisuje, więc mieliśmy też okazję uczyć się i bawić w naszym leśnym przedszkolu. 

Uczestniczyliśmy również w zajęciach w edukacji ekologicznej, podczas której dzieci uczyły się jak segregować odpady i dbać o naszą matkę ziemię. Wzięliśmy także udział w akcji „Sprzątanie Świata”, ucząc dzieci jak dbać o naszą planetę i otaczający nas świat.

Maj zapowiada się równie aktywnie! Już niedługo będziemy świętować Dzień Flagi i Dzień Kosmosu. Ponadto, szykujemy się do świętowania Dnia Matki oraz Dnia Strażaka, podczas których nasze dzieci będą mogły wykazać się kreatywnością i okazać swoje wdzięczność dla tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzacie nasze przedszkole i życzymy Wam wszystkim wspaniałego miesiąca maja!