Skip links

Opcje dostępności

O przedszkolu

Niepubliczne Przedszkole „Jonatan” znajduje się przy ulicy Listopadowej w centrum miasta, nieopodal parku. W pięknie odrestaurowanej, klimatycznej willi kryją się pastelowe wnętrza idealnie sprzyjające rozwojowi małego dziecka.

Nasze przedszkole wyróżnia się rozbudzaniem u dzieci kreatywności i wyobraźni, będących doskonałą bazą do dalszego rozwoju poznawczego. Bogactwo zajęć plastycznych, teatralnych, muzycznych i tanecznych wspomaga myślenie twórcze i korzystnie wpływa na wielozmysłowe poznawanie świata. Wśród różnorodności wielu artystycznych zajęć budzi się mały kreatywny człowiek.

Dlaczego Jonatan?

Przedszkola JONATAN to:

ponad 10 lat doświadczenia

wykwalifikowana kadra

kilkudziesięciu specjalistów

ciągłość edukacji – od żłobka do szkoły podstawowej

możliwość skorzystania z bezpłatnego tygodnia adaptacyjnego

realizacja projektów finansowanych z unii europejskiej

Nasze metody pracy

Czas spędzony w przedszkolu i umiejętności w nim zdobyte są kluczowe dla rozwoju dziecka. To tu budzą się i ugruntowują podstawowe zasady obowiązujące w społeczeństwie, a także rozwija się dojrzałość emocjonalna.

Rozszerzona podstawa programowa realizowana jest wyselekcjonowanymi metodami. Rozwojowi językowemu dzieci służą wybrane przez nas metody, takie jak glottodydaktyka czy Metoda Dobrego Startu. Obszar matematyki to niezastąpiony program Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dziecięca matematyka” wzbogacony kartami Grabowskiego.

Mając świadomość znaczenia rozwoju psychospołecznego kładziemy nacisk na wybór metod rozwijających ten obszar. Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie pedagogiki zabawy Klanza, metodę twórczego myślenia J. Osborne, metodę gimnastyki twórczej Rudolfa Labana czy też ruch rozwijający Weroniki Sherborne. Od najmłodszych lat do nauki języków wykorzystujemy Musical Babies i Musical English.

Co oferujemy?

Znakomitą lokalizację

przedszkole położone jest centrum miasta, w pobliżu parku, co umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Bezpieczny plac zabaw

na którym dzieci mogą aktywnie spędzać czas, co jest niezbędne w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego oraz mięśni

Social media

na naszym Facebooku codziennie prezentujemy relację z wycieczek, zabaw oraz zajęć w przedszkolu

Własną kuchnię

dzięki czemu posiłki są przygotowywane z najwyższej jakości składników i dostosowane do indywidualnych diet dzieci

Jakie zajęcia dodatkowe oferujemy?

Zajęcia bezpłatne w ramach czesnego:

Przedszkolny Klub Sportowy

Zgodnie z powiedzeniem w zdrowym ciele zdrowy duch organizujemy zajęcia w ramach Przedszkolnego Klubu Sportowego. Nasze przedszkolaki nie tracą czasu i bardzo aktywnie spędzają popołudnia. Uczą się nowych umiejętności, spalają nadmiar energii na zajęciach doskonale się przy tym bawiąc. Uczestnictwo w zajęciach klubu to idealny sposób, aby maluszki pracowały nad aspektami motorycznymi, poprawiły sprawność fizyczną oraz zintegrowały się z rówieśnikami poprzez wspólną zabawę na treningach. Zajęcia prowadzone są w sposób przystępny dla dzieci – bardzo atrakcyjna forma jest łatwo przyswajalna i efektywna. Za profesjonalne, atrakcyjne oraz bezpieczne przeprowadzenie zajęć odpowiada wykwalifikowana oraz sprawdzona kadra trenerów.

Bum Bum Rurki (dla dzieci poniżej 3 lat)

W jaki sposób maluszki najlepiej przyswajają wiedzę? Przez zabawę oczywiście. Bum Bum Rurki to kolorowe, dokładnie nastrojone tuby muzyczne wykorzystywane przez nauczycieli do edukacji rytmicznej i muzycznej na całym świecie. Zajęcia te dają nieograniczone możliwości zabawy i edukacji muzycznej. Zdaniem amerykańskich pedagogów, muzykowanie za pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na instrumentach. Bum Bum Rurki świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii, harmonii.

Rytmika

Cotygodniowe zajęcia rytmiczne prowadzone w naszym przedszkolu łączą w sobie taniec, śpiew, muzykę, grę na instrumentach, improwizację instrumentalną i ruchową. Zajęcia rytmiczne w doskonały sposób pozwalają dziecku rozwijać sprawność fizyczną oraz umysłową. Ćwiczą pamięć słuchową, rozwijają wrażliwość muzyczną, a także uwagę, wyobraźnię, pamięć. Śpiewy, pląsy i układy rytmiczne są dla naszych przedszkolaków wspaniałą zabawą, która dodatkowo sprzyja ich harmonijnemu rozwojowi oraz pozwala nabywać im nowe umiejętności

Jak mawiał  Emil Jaques-Dalcroze, założyciel metody:

„Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem. Muzyka w greckim ujęciu tego słowa jest elementem pedagogicznym najwyższej rangi i właśnie dlatego moja metoda musi pozostać na wskroś muzyczną”

Język angielski

Język angielski w dzisiejszym świecie staje się podstawową umiejętnością, dlatego od małego chcemy rozwijać w naszych podopiecznych tę zdolność. Opanowanie obcego języka pozwoli w przyszłości dzieciom na większe usamodzielnienie i bezproblemowe funkcjonowanie w dorosłym życiu. Zajęcia z native speakerem pomogą dzieciom w przyswojeniu angielskiego akcentu, który potrafi przybrać różne formy. Rozmowa z taką osobą rozwija i otwiera, a także poszerza dziecięcy słownik oraz niejako wymusza mówienie w języku angielskim. Nie straszna im będzie rozmowa przy herbatce i herbatniku. Niestety w naszej placówce dzieci nie załapią się na 5 o’clock, ale na English breakfast jak najbardziej

Zajęcia Metodą Dobrego Startu (dla dzieci poniżej 3 lat)

Rękodzieło

Zajęcia z rękodzieła odbywają się raz w miesiącu. Tematyka zajęć jest bardzo różnorodna, dzięki czemu porusza wyobraźnię, zachęca do poznania różnych technik plastycznych i technicznych. Doskonali przy tym umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami i materiałami plastycznymi. Zajęcia te bawią, ale także rozwijają zdolności twórcze i poznawcze. Otwierają oczy dziecka na otaczający je świat, uwrażliwiają, uczą wytrwałości, doskonalą dokładność i precyzję oraz twórcze myślenie. Uczestnicząc w zajęciach z Rękodzieła, dziecko rozwija sprawności manualne i percepcyjne. Tworząc, dziecko kształtuje twórczą inicjatywę, pomysłowość i wiarę we własne siły.

Zajęcia dodatkowe płatne:

Zajęcia pływania

Zajęcia na basenie organizowane są raz w tygodniu. Dzieci, uczestnicząc w różnorodnych ćwiczeniach, wspaniale się bawią. Jednocześnie, nabywając nowe umiejętności oraz pokonując kolejne wyzwania, stają się coraz pewniejsze swoich możliwości. Zajęcia na basenie, bez wątpienia, oprócz korzyści zdrowotnych, takich jak: poprawa odporności, wspieranie rozwoju układu oddechowego i krążenia, zapewniają najmłodszym harmonijny rozwój. Dzieci uczęszczające na tego typu zajęcia uczą się samodyscypliny, zdobywają pewność sobie, pokonują nieśmiałość. Bez wątpienia warto inwestować w zdrowie swoich dzieci.

Kodowanie na dywanie

Kuchcikowo

Autorskie zajęcia o gotowaniu i nie tylko Pani Moni. Zajęcia rozwijające smak, kreatywność, twórczość i pasję do robienia czegoś niepowtarzalnego i unikalnego,  bo zrobionego własnoręcznie przez dzieci z maleńką pomocą nauczyciela. Zajęcia pokazują jak niewiele trzeba mieć lub dać, by obudzić w dziecku ciekawość i zaangażowanie. Wystarczy garść pomysłów, szczypta fantazji i odrobinka magii by warzywa, owoce, sałatki, soczki, ciasteczka i muffinki stały się arcydziełem kulinarnym młodych kucharzy.

Jonadenski

Jakie terapie oferujemy*?

logopedyczną

psychologiczną

integracji sensorycznej

pedagogiczną

muzykoterapię

gimnastykę korekcyjną

metodą Tomatisa

Trening Umiejętności Społecznych

zajęcia wg pedagogiki R. Steinera

* bezpłatnie dla uczestników projektu unijnego