Skip links

Kwietniowe aktywności w naszym przedszkolu

Kwiecień, miesiąc przepełniony wesołym i pełnym energii nastrojem, zanurzył nas w kreatywnych i edukacyjnych zajęciach. Zaczęliśmy od uroczystego śniadanka wielkanocnego, podczas którego ogłosiliśmy zwycięzców naszego konkursu, a także mieliśmy okazję delektować się przepysznymi potrawami. Następnie, w trakcie Dnia Czekolady, rozpieszczaliśmy nasze podniebienia pysznymi ciasteczkami czekoladowymi, które samodzielnie przygotowaliśmy na zajęciach ,,kuchcikowo”.

Grupa Motylków nauczyła się podstaw kodowania, pracując w naszym przedszkolnym ogrodzie, który stał się prawdziwą krainą technologicznych możliwości. Aby propagować czytelnictwo wśród najmłodszych, wzięliśmy udział w akcji Bajeczni Adwokaci, organizowanej przez Adwokaturę Polską.

Grupa Koniczynek, rozpoczynając tematykę dbania o środowisko, odwiedziła wystawę „EkoEksperymentarium”. W Światowy Dzień Ziemi przypomnieliśmy sobie o ważności właściwej segregacji odpadów i sposobach dbania o naszą planetę.

W maju czekają na nas fascynujące warsztaty w Teatrze Lalek Banialuka, niezapomniane Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja, Dzień Pielęgniarki, a także zajęcia w Bibliotece i w domu Tkacza.

Nie możemy się doczekać również bajki dla rodziców oraz wyjazdu do Zagrody, który z pewnością dostarczy nam wielu emocji. Na koniec, z okazji Dnia Matki, przygotujemy dla naszych mam niespodziankę, a wycieczka do Muzeum Autobusów w Będzinie i GEOsfery w Jaworznie zakończy ten niezwykły miesiąc w niezapomniany sposób.