Skip links

Opcje dostępności

Kwietniowe aktywności w Jonatanie

Miesiąc kwiecień w Jonatanie był  pełen wrażeń i kreatywności. Cała szkoła była bardzo aktywna w przygotowaniach do świąt. Razem zwieńczyliśmy je wspólnymi śniadaniami we wspólnym, radosnym gronie.

Miesiąc zaczęliśmy od akcji „Starsi czytają młodszym”, gdzie uczniowie klas piątej, szóstej i ósmej przeczytali wybrane książki młodszym kolegom z klas 1-3. Nie był to zwykły rodzaj czytania, gdyż starsi koledzy wykorzystali teatrzyk Kamishibai, aby opowiedzieć im piękne historie.

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który rozpoczął miesiąc wiedzy na ten temat. Z tej okazji zorganizowaliśmy liczne inicjatywy, warsztaty i pogadanki z uczniami, aby zwiększyć świadomość i przybliżyć sposób funkcjonowania i myślenia osób neuronietypowych.

Nie zabrakło również wycieczek, wybraliśmy się na małą wycieczkę do Zagrody Uśmiechu, gdzie mogliśmy poznać nowych mieszkańców, nakarmić ich oraz zadbać o ich higienę.

Dzień kreatywności był również sporym wydarzeniem pełnym innowacji, kreatywności i wspólnej zabawy.  Były konkursy m.in. konkurs LEGO, przesłuchania do ,,The Voice of Jonatan”  i smaczny poczęstunek.

W szkole odbył się również bardzo emocjonujący konkurs ,,Master Chef Jonatana” o czym możecie przeczytać  w poprzednim wpisie na naszym blogu.

W ramach ,,Dnia Ziemi” dołączyliśmy również do akcji organizowanej przez Fundację Arka „Kwiaty za śmieci” i posprzątaliśmy najbliższą okolicę.

W kwietniu mieliśmy także sporo ciekawych zajęć m.in. oswajaliśmy temat złości na godzinach z wychowawcą z naszą panią psycholog Sandrą Mleczko. Uczniowie uczyli się m. in. nazywać emocje, określać ich „temperaturę”, szukali oznak emocji w ciele, by lepiej rozumieć samych siebie, a najwięcej radości przyniosło im tworzenie gniotków złości, które dosłownie rozbroiły klasę.

Ostatnio klasy ósme wybrały się do Teatru Nowego w Zabrzu na przedstawienie pt. „Balladyna”. Młodzież pięknie wychwyciła różnice pomiędzy sztuką a lekturą.

Z całą pewnością Maj będzie równie ciekawy. Zapraszamy do śledzenia nas na bieżąco na stronie, jak i naszych profilach w mediach społecznościowych.