Skip links

Opcje dostępności

Czerwiec w przedszkolu terapeutycznym

Letni deszcz nie jest straszny leśnym przedszkolakom z Jonatana! Nasz czerwcowy piknik rodzinny w lesie udowodnił, że natura to najlepszy plac zabaw, niezależnie od pogody. Mokre buty i uśmiechnięte twarze – oto przepis na udaną przygodę!

A co powiecie na morską przygodę bez wychodzenia z przedszkola? Nasz kreatywny poranek zamienił sale w podwodny świat. Mali piraci łowili ryby wędkami, eksperymentowali z wodą i tworzyli kolorowe morskie stworzenia. To nie tylko świetna zabawa, ale też trening motoryki małej, koncentracji i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Czerwiec to też czas eksperymentów z kolorową pianą. Dzieci tworzyły fantazyjne kształty i wzory, rozwijając przy tym wyobraźnię i zdolności manualne. Kto wie, może wśród naszych maluchów kryje się przyszły Picasso?

Nowoczesne technologie? Czemu nie! Nasze zajęcia z użyciem narzędzi multimedialnych to nie tylko zabawa, ale też nauka kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.

Ekologia też nie jest nam obca. Zielone szaszłyki to hit naszych porannych zajęć. Nawlekając warzywa i owoce, dzieci ćwiczyły motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, a przy okazji poznawały smaki i zapachy zdrowej żywności.

Wizyta w Zagrodzie Uśmiechu to zawsze wielkie wydarzenie. Karmienie zwierząt marchewką i głaskanie puchatych futerk to nie tylko frajda, ale też lekcja empatii i troski o innych.

A Dzień Dziecka? Cóż, zamieniliśmy nasze przedszkole w wielką paletę barw! Kolorowe stopy, rączki, a nawet buźki – tego dnia nikt nie przejmował się brudem. W końcu brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, prawda?

Wisienką na torcie był nasz piknik „Słoneczna Italia”. Cała społeczność Jonatana połączyła się w radosnym świętowaniu. Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji i uśmiechy na twarzach dzieci – czego chcieć więcej?

Czerwiec w naszym przedszkolu terapeutycznym to nie tylko zabawa.  Rozwijamy zmysły, ćwiczymy motorykę, wydłużamy koncentrację uwagi, a wszystko to w atmosferze radości i akceptacji.

Bliskość Cygańskiego Lasu to nasz skarb. Codzienne zabawy na świeżym powietrzu to nie tylko przyjemność, ale też naturalna terapia. Bo czasem najlepszym gabinetem terapeutycznym jest po prostu las i łąka pełna kwiatów.

Żegnamy czerwiec z uśmiechem i mnóstwem kolorowych wspomnień. Przed nami wakacje – czas nowych przygód i odkryć.