Skip links

Opcje dostępności

Czym się wyróżniamy?

Nowoczesną bazą dydaktyczną, wyposażoną w technologie informacyjno-komunikacyjne oraz bogato wyposażone gabinety terapeutyczne i rehabilitacyjne. Posiadamy dwie sale gimnastyczne oraz salę integracji sensorycznej.

W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie przez 6 lat nauki biorą udział w treningu pamięci i koncentracji uwagi metodą Szkoły Pamięci Wojakowskich.

Na zajęciach uczniowie pracują nad poprawą koncentracji, ćwiczą skupienie uwagi, poznają 3 mnemotechniki ułatwiające zapamiętywanie, a w latach późniejszych ćwiczą elementy szybkiego czytania.

Kładziemy nacisk na rozwijanie talentów i pasji swoich uczniów. Naszym celem jest znalezienie i wydobycie indywidualnych zdolności i predyspozycji każdego ucznia oraz wykorzystanie ich dla jego lepszego rozwoju.

Zajęcia wzbogacane są elementami LEGO® Education, dzięki którym ćwiczymy edukacje: matematyczną, polonistyczną, techniczną, społeczną i inne.

W klasach młodszych kodujemy na dywanie, w starszych wprowadzamy elementy programowania pracując w środowisku Scratch.

Pomagamy również uczniom z trudnościami. Poprzez indywidualne podejście nasi nauczyciele dostosowują materiał oraz wymagania zgodnie z zaleceniami specjalistów. Współpracujemy z psychologiem szkolnym oraz pedagogiem.

Szybko i skutecznie niwelujemy trudności w czytaniu i pisaniu dzięki glottodydaktyce i glottoterapii.

W dni wolne od zajęć dydaktycznych prowadzimy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, podczas których wychodzimy na spacery, plac zabaw, organizujemy zajęcia z ceramiki, sensoplastyki, turnieje gier planszowych i wiele innych.

Organizujemy półkolonie w ferie i wakacje, które posiadają bogaty i bardzo różnorodny program tj. wycieczki górskie, zwiedzanie muzeów, wyjazdy do innych miast, zajęcia sportowe (rolki, łyżwy, trampoliny, sanki, basen).

W ramach Gościnnego Jonatana zapraszamy ciekawe osoby, które dzielą się z nami swoim doświadczeniem i pasją. Naszą szkołę odwiedzili m.in. Aleksandra Jagieło (siatkarka), Piotr Rychły (specjalista przeciwdziałania cyberprzemocy), Ciocia Tunia (piosenkarka), Marek Baraniecki (pisarz), Daniel Kawka (prezes Kuloodpornych) oraz wielu innych.